strona główna survival patenty rośliny jadalne i użytkowe, galeria tereny wypadowe, wyprawy
książki, linki nowości zrób to sam filmy i programy, aktualnie w TV sprzęt: pełny i minimalny
jak zacząć? jedzenie o autorze umiejętności podstawowe i zaawansow. spis treści, słownik, szukaj

Targi [...] survivalu Wrocław, 27-29.02.2004

Targi odbywały się na terenie Hali Ludowej we Wrocławiu.
Przyjechało wielu wystawców, chociaż głównie byli to producenci drogiego sprzętu: jachty, łodzie, samoloty, motolotnie.

Survival był raczej słabo reprezentowany przez CSSS "Wolf", dwumiesięcznik SURVIVAL (wyd. OIKOS) i wydawnictwo Bellona (seria Globtroter i Biblioteczka "Żołnierza Polskiego"). Z "sąsiednich" dziedzin - były reprezetowane miesięczniki: Extremium (wyd. DK Media) i "Wiosło" (wyd. INARI).

Było wiele okazji do kupienia odzieży i sprzętu survivalowego. W tym tanich (po 3 zł) kuchenek heksaminowych.

Było sporo demobilu i militariów.

Producenci srzętu turystycznego byli reprezentowani wyłącznie przez firmę Hannah, która jednak zamiast sprzedawać swoje produkty, ustawiła ściankę wspinaczkową. Wspinaczka była darmowa a można było jeszcze wygrać lody. Z kolei firma Aquapac reklamowała swoje rewelacyjne wodoodporne pokrowce na delikatny sprzęt. Obok można było kupić krótkofalówki Motoroli na pasmo 440 MHZ (bez pozwolenia).

Na koniec można było poznać się bliżej z psami zaprzęgowymi albo loopingiem. Wrocławska firma (produkująca rakiety śnieżne) organizowała dla chętnych wielkie wahadło na linie zawieszonej pod stropem hali.

Za to wędkarze mieli w czym wybierać - wędki (do 15 m), spławiki, haczyki, przynęty i wiele wiele innych. Były nawet elektroniczne podpórki, sygnalizatory i echosondy do wykrywania ryb (obok GPS-ów).

Po hali chodziły bojowo wyglądające patrole. Można było nawet wypróbować ich plastikową broń. Można było zaopatrzyć się we własną broń na sprężone powietrze (ASG) albo kupić działające repliki broni prochowej.

Ogólny wniosek z targów - większość survivalowców woli iść do lasu niż się reklamować..

Powrót do góry

survival_zielona_kuchnia