strona główna survival patenty rośliny jadalne i użytkowe, galeria tereny wypadowe, wyprawy
książki, linki nowości zrób to sam filmy i programy, aktualnie w TV sprzęt: pełny i minimalny
jak zacząć? jedzenie o autorze umiejętności podstawowe i zaawansow. spis treści, słownik, szukaj

Lasy Chojnowskie generalnie są równinne, czasem lekko pofałdowane. Tylko doliny rzeczne: Wisły, Jeziorki i Czarnej są położone niżej. Czarna i Jeziorka nie są wielkimi rzekami, ale mogą przysporzyć problemów podczas forsowania. To Czarna niejako "wzmocniona" torami i stawami dzieli Lasy na dwie części: wschodnią i zachodnią (a raczej północno-wschodnią i południowo-zachodnią). Wschodnia jest raczej monokulturą sosnową, za to na zachodzie można spotkać spore połacie dąbrowy. Najbliższe okolice Konstancina, Zalesia i stawów rybnych są w sezonie często odwiedzane przez spacerowiczów. Ale za to południowe tereny są prawie bezludne.

Zachodnia część Parku Zachodnia część Parku Lasy koło Konstancina
Rezerwat Chojnów Rezerwat Obory Rezerwat Łęgi Oborskie Rezerwat Skarpa Oborska Rezerwat Łyczyńskie Olszyny Rezerwat Biele Chojnowskie Rezerwat Pilawski Grąd Rezerwat Łoś Rezerwat Uroczysko Stephana Rezerwat Las Pęcherski Rezerwat Skarpa Jeziorki Cegielnia Baniocha Kąpielisko Pole biwakowe Zimne Doły kolejka grójecka Stawy hodowlane

Dojazd z Warszawy:

Łąki nad Jeziorką

Dla turystów:

Dla survivalowców:

Czarna Struga zimą Tor motocrossowy

Dla miłośników przyrody:

Miejsce biwakowe nad Jeziorką

Noclegi:

Nie znalazłem żadnych campingów ani pól biwakowych, chociaż jedno pole powinno być w Chojnowie a drugie w Łosiu. Jest trochę kwater agroturystycznych, zwłaszcza w większych wsiach. No i zawsze można zaryzykować nocleg "na dziko".

Mapy:

"Okolice Warszawy - zachód" 1:75 000, wyd. Demart (przed 2006). Uwaga: Siatka GPS to nie PUWG-92 jak napisano a WGS‑84
oraz większość map obejmującech okolice Warszawy.

Powrót do góry

survival_zielona_kuchnia