strona główna survival patenty rośliny jadalne i użytkowe, galeria tereny wypadowe, wyprawy
książki, linki nowości zrób to sam filmy i programy, aktualnie w TV sprzęt: pełny i minimalny
jak zacząć? jedzenie o autorze umiejętności podstawowe i zaawansow. spis treści, słownik, szukaj

Lasy Lęborskie (przez nielicznych nazywane Puszczą Kaszubską) leżą w tzw. Pradolinie Redy-Łeby i na wzgórzach morenowych na południe od niej. Nie ma tu żadnych parków krajobrazowych, tylko trzy obszary chronionego krajobrazu. Poza grodziskiem Runowo nie ma też żadnych rezerwatów. Za to są wspaniałe i rozległe lasy oraz wiele wzgórz. Można by się tu rozbić namiotem i przez tydzień nikogo nie spotkać. A to wszystko o półtorej godziny kolejką od Gdańska.

Krajobraz - północna część lasów znajduje się na terenie "strefa krawędziowej" pradoliny z głębokimi dolinami, wzgórzami i różnicami wzniesień do 150m. Dalej na południe są już tylko łagodniejsze wzgórza morenowe.

Lasy - w okolicach Lęborka mieszane i bardzo zróżnicowane pod względem gatunkowym i wiekowym. Na południe od Luzina - kwaśna buczyna niżowa i bór mieszany.

Ściana wspinaczkowa koło schroniska w Porzeczu
Dla turystów:

Są tutaj po prostu piękne lasy nie zniszczone przez wycinkę w latach Wielkiego Kryzysu. Tereny w okolicach Strzebielina i Bożegopola to wspaniałe miejsca do zbierania jagód i grzybów.

Dla miłośników przyrody

rezerwat Runowo i mnóstwo zwierząt. Od saren, dzików i jeleni, przez jenoty i zimorodki (nad Łebą) po bociana czarnego.

Dla miłośników militariów: Nie ma tutaj nic poza starymi okopami
Dla survivalowców:
Noclegi:
Schronisko 'Łowców Przygód' w Porzeczu 'Dampcówka' w Barłominie Zarwany most w Kozinie
do góry strony Strzepcz - poligon lotniczy i chemiczny Runowo > grodzisko Runowo > Paraszynko > dwór Paraszyno > Porzecze - schronisko 'Łowców Przygód' szkoła w Barłominie most w Kozinie > Puszcza Darżlubska > Kaszuby > Jezioro Lubowidzkie > Poligon rz. Łupawa Lotnisko wojskowe linia kolejowa Lębork-Kartuzy > Dolina Łeby >

survival_zielona_kuchnia