strona główna survival patenty rośliny jadalne i użytkowe, galeria tereny wypadowe, wyprawy
książki, linki nowości zrób to sam filmy i programy, aktualnie w TV sprzęt: pełny i minimalny
jak zacząć? jedzenie o autorze umiejętności podstawowe i zaawansow. spis treści, słownik, szukaj

Bunkry strefy bojowej
byłego dywizjonu 3 Brygady Rakietowej

List do Adama To miejsce znalazł, obfotografował i opisał dla strony Adam - ja tylko to wygładziłem i dodałem mapki. [B.J.]

Teren który poniżej opisuję jest raczej znany pod nazwą Nadarzyn-2. Znajduje się koło wsi Kajetany (na południe od Nadarzyna).

Znajdowała się tutaj jednostka przeciwlotnicza - prawdopodobnie należąca do tej samej 3 Brygady co Nadarzyn-1, jednak zdecydowanie później rozformowana. Można to stwierdzić po stopniu dewastacji. Obecnie w części dawnych koszar znajdują się magazyny policji, ale nie ma z tym żadnych problemów.

Cały teren części bojowej jednostki był otoczony płotem z drutu kolczastego pod napięciem. Pozostały teren ogrodzony jest normalnie. Płot biegnie na granicy lasu z małym wyjątkiem z tyłu, koło drugiego wjazdu (główny wjazd prowadzi do koszar) . Wewnątrz ogrodzenia znajdują się:

Stanowisko Dowodzenia. Na dachu - stanowisko radaru. Awaryjne wyjście z SD Tylne wyjście z SD Schemat SD Obwałowane stanowisko wyrzutni rakiet Schron p-lot Wiata Garaże

Teren nadaje się świetnie na paintball lub ASG. Jednocześnie jest ostoją drobnej zwierzyny. Natknąłem się tu na parę zajęcy i mnóstwo wiewiórek. Na teren jednostki można wjechać od tyłu. Istnieje możliwość dojazdu autobusem podmiejskim do Kajetan i spacer ok. 1 km prostą wojskową drogą która biegnie do jednostki (równolegle do Katowickiej ok. 200m od niej.)

Jeśli wiesz coś więcej o tym terenie lub chciałbyś zrobić dokładną mapkę to proszę o kontakt.

O wiele lepsze są zdjęcia satelitarne z portalu google.earth.com.

Dojazd:

Najłatwiejszy sposób dojazdu (z Warszawy) to droga przez Nadaryn lub Wólkę Kosowską.

Powrót do góry

survival_zielona_kuchnia