następny aktualnie w TV lista programów survivalowych poprzedni

"Smakosze w dziczy" ("The Wild Gourmets")

Kuchnia tv (teraz ?)

Reż. Emma Frank. Wyst: Thomasina Miers i Guy Grieve

Twórcy programu udowadniają, że samodzielnie zdobyte pożywienie jest o niebo lepsze od tego z supermarketów i w niczym nie ustępuje daniom podawanym w najlepszych restauracjach. Przemierzając Anglię będą polować, łowić ryby, zbierać grzyby, zioła, owoce leśne i wszystko, co nadaje się do zjedzenia, aby przygotować doskonałą kolację. Ich domem są dwa namioty i samochód na olej... roślinny. Mają ze sobą 3 noże, siekierę i jeszcze kilka niezbędnych drobiazgów, które pozwolą im przetrwać.[za www.kuchnia.tv] Zapowiadane jest 6 odcinków od 5.I.08.

Guy buduje, zbiera i łowi a Thomasina gotuje. Na pierwszy rzut oka przygoda pełną gębą! Ale survivalu jest tu już mniej. Widziałem już trzy odcinki i trochę mi się nie podoba "zestaw przetrwania": dwie dubeltówki, trzy siekiery i ekologiczny samochód pełen naczyń i przypraw. Również potrawy nie do końca są dzikie, bo część składników pochodzi ze sklepów i ogródków tyle że twórcy programu nie posługują się pieniędzmi - uprawiają handel wymienny.

Kilka rzeczy jednak jest wartych zobaczenia: oprawianie królika czy pardwy. Ale już podczas robienia sałatki podali nazwy tylko trzech składników (szczawik, rzeżucha, czosnaczek) a czwarty musiałem sam wypatrzeć (gwiazdnica).

Plansza tytułowa Szałas pod świerkiem Gotowanie wewnątrz namiotu Kuchnia przed namiotem Ognisko na wrzosowisku Polowanie Oprawianie królika Potrawa z małży Dzikie rośliny jadalne Gwiazdnica Zbieranie grzybów Latryna

survival_zielona_kuchnia