strona główna survival patenty rośliny jadalne i użytkowe, galeria tereny wypadowe, wyprawy
książki, linki nowości zrób to sam filmy i programy, aktualnie w TV sprzęt: pełny i minimalny
jak zacząć? jedzenie o autorze umiejętności podstawowe i zaawansow. spis treści, słownik, szukaj
Napisz do autora strony

Podział na umiejętności podstawowe i zaawansowane nie jest oczywiście podziałem ścisłym, jednak uważam, że jeśli ktoś nie potrafi rozpalić ogniska jedną zapałką, to nauka techniki łuku ogniowego będzie zwyczajnie przedwczesna.

Trzeba jednak pamiętać, że uprawianie survivalu wiąże się z ciągłą nauką, ćwiczeniem i doskonaleniem. Nawet ludzie uważani za mistrzów, wciąż poszukują nowych informacji, innych sposobów na zrobienie tego co już potrafią. Dzięki temu ich działanie będzie lepiej dopasowane do istniejących warunków i przez to skuteczniejsze. A nawet, gdy wydaje się że już wszystko potrafią, mogą stawiać sobie coraz trudniejsze zadania dotarcia w coraz dziksze regiony naszej planety lub poradzenia sobie lepiej i z mniejszym ekwipunkiem niż do tej pory.

Survival jest ciągłym samodoskonaleniem.

Dlatego nawet nie próbuję twierdzić, że poniższa lista jest kompletna lub chociaż obejmująca większość tematów. Niestety w Polsce nie ma zbyt wielu survivalowych mistrzów. Często nawet kursy instruktorów (rekreacji ruchowej w dziedzinie) survivalu organizowane są przez ludzi, którym daleko jest do mistrzostwa. Jednak mam nadzieję, że doświadczeni survivalowcy zechcą podzielić się swoją wiedzą z czytelnikami niniejszej strony.

Zaawansowane techniki przetrwania


do góry strony

survival_zielona_kuchnia