strona główna survival patenty rośliny jadalne i użytkowe, galeria tereny wypadowe, wyprawy
książki, linki nowości zrób to sam filmy i programy, aktualnie w TV sprzęt: pełny i minimalny
jak zacząć? jedzenie o autorze umiejętności podstawowe i zaawansow. spis treści, słownik, szukaj

Jakiś czas temu napisałem książkę "Zielona Kuchnia czyli zielnik dziko rosnących roślin jadalnych". Ciągle nie udało mi się jej wydać (profesjonalnie). Jednak ostatnia jej wersja kserowana, z kolorowymi wydrukami zdjęć i oprawiona przez introligatora jest jak najbardziej funkcjonalna. Na poniższej stronie możecie przeczytać próbkę książki. Tylko próbkę - bo jak wszystko umieszczę na stronie, to kto potem kupi książkę?


Napisz do autora strony

Początkowo zajmowałem się tylko roślinami jadalnymi. Potem zainteresowało mnie również użytkowe (niekulinarne) wykorzystanie roślin. Kierunek rozwoju tej strony będzie zależał również od was więc piszcie: admin@survival.strefa.pl

W survivalu rośliny mają wiele zastosowań: opałowe, na hubkę, jako surowiec do budowy schronień i narzędzi, lecznicze, jadalne oraz surowiec do wykonania np. sznurów, koszyków, ubrań, mydła itp.

Osobiście rośliny jadalne dzielę na kilka sposobów:

Ponieważ większość ludzi nie zna fachowego żargonu botanicznego a jednocześnie porządny opis rośliny nie może się bez tego słownictwa obyć, umieściłem tu też ściągę fachowych terminów botanicznych. A jeśli już znacie się na roślinach to możecie zajrzeć na stronkę z przepisami lub do jedzenia ogólnie. A jeśli szukacie konkretnej rośliny - zajrzyjcie do spisu roślin.


Do: przepisów kulinarnych, alfabetycznego spisu roślin, galerii zdjęć roślin, ściągi terminów botanicznych.

survival_zielona_kuchnia