strona główna
survival
patenty
rośliny jadalne i użytkowe, galeria
tereny wypadowe, wyprawy
książki, linki
nowości
zrób to sam
filmy i programy, aktualnie w TV
sprzęt: pełny i minimalny
jak zacząć?
jedzenie
o autorze
umiejętności podstawowe i zaawansow.
spis treści, słownik, szukaj

"Zielona kuchnia
czyli zielnik dzikorosnących roślin jadalnych"

"Zieloną kuchnię" napisałem w 1997 roku jako jedno z zadań próby podharcmistrzowskiej. Od tego czasu książka kilkakrotnie się zmieniała. Wyrzuciłem kilka roślin ale jeszcze więcej dodałem. Dodałem też lepsze rysunki i kolorowe zdjęcia. Obecna wersja "Zielonej kuchni" (v. 2.2) ma 178 stron, z czego 145 to opisy roślin a 16 zawiera kolorowe zdjęcia. Wszystko wygląda bardzo profesjonalnie.

Pytano mnie, dlaczego nie dodałem kolorowych zdjęć do wszystkich roślin? Z dwóch powodów:

Po pierwsze: Kolor na każdej stronie znacznie podraża książkę. Mniej więcej sześciokrotnie.

Po drugie i ważniejsze: W większości przypadków rysunek lepiej pokazuje szczegóły anatomiczne rośliny niż fotografia. A przecież o rozpoznawanie roślin tu chodzi. Dlatego rysunki umieściłem przy każdej roślinie a zdjęcia - tylko tam, gdzie kolor rzeczywiście ma znaczenie.

Jak kupić "Zieloną kuchnię"?

Po dwóch latach przerwy, w grudniu 2011 ukazało się nowe, nieco poprawione wydanie "Zielonej kuchni". Tym razem wydrukowałem większą partię więc spadł jednostkowy koszt produkcji. Zrezygnowałem też z introligatorskiej oprawy - cena ksiązki spadła o około 20 zł.

Niestety, we wrześniu 2012 wyczerpał się cały nakład. Zostawiłem sobie tylko jedną, ostatnią książkę i zgodnie z obietnicą wystawiłem ją na licytację na Allegro. Radzę się pospieszyć bo następne wydanie ukaże się dopiero jak wprowadzę konieczne poprawki (ostatnio zajęło mi to 2 lata).

Dla zaostrzenia apetytu poniżej umieszczam próbkę kilku stron:

survival_zielona_kuchnia